Zaručené tipy na hubnutí

Ke správné životosprávě přispívá několik položek:
1.      Jíte nevyváženou stravu
Večer pojídáte saláty, přes den se cpete müsli, jídla s obsahem tuku nebo cukru si zakazujete? Chyba. Strava by měla být komplexní, vyvážená, v malých porcích a pravidelných intervalech. Každé jídlo by mělo být bohaté na zeleninu nebo ovoce, ale pozor na konzumování ovoce v druhé polovině dne‑většina ovoce obsahuje velké množství cukrů. Dokonale Vás zasytí jídlo s vysokým obsahem bílkovin nebo vlákniny. Nedostatek vlákniny může zapříčinit chuť na sladké, a tak ji nevynechávejte. Nejezte polotovary, které jsou často plné dochucovadel a emulgátorů.
mrkev kadeřávek vlašské ořechy rajčata
2.      Nedostatečně pijete
Pár centimetrů navíc na Vašem těle může být způsobeno zavodněním. Organismus zadržuje vodu, když jí je přijímáno málo, a tak při redukčním jídelníčku pijte alespoň 2 litry neslazené vody denně. Co zkusit na odvodnění 14­ti denní kůru popíjení ostropestřce lékařského.
3.      Příliš kořeníte
Nadměrná konzumace kořeněných, zejména slaných jídel má za následek zavodňování organismu, tedy přebytečných centimetrů.
4.      Hlídáte jen kilogramy
Při hubnutí je lepší na svém těle sledovat úbytek centimetrů než kilogramů. Nejen, že Vás úbytek centimetrů bude motivovat k hubnutí, ale je vizuální změnou i pro Vaše okolí.
5.      Nehýbete se
Všude jezdíte autem nebo MHD? Co si zkusit pořídit na dojíždění do práce, do obchodu nebo s přáteli kolo? Nebo třeba vyrazit párkrát do týdne plavat? Pokud na nic takového nemáte čas, snažte se alespoň 30 minut denně využít rychlé chůze. Hubnout se samozřejmě dá i bez pohybu, ale pohyb prospívá psychickému i fyzickému zdraví, poznáte nové přátele, upevníte dosavadní přátelské vztahy, duševně omládnete.
měření sendviče
Pokud si myslíte, že svými silami zhubnout nezvládnete, zkuste navštívit výživového poradce nebo fitness poradce, který Vám uzpůsobí redukční plán přímo na míru, podle Vašich potřeb.