Nepostradatelná v obývacím pokoji

Prvním kritériem ve volbě té správné sedací soupravy je, pro kolik osob bude určená, tzn. kolik osob je třeba, aby se na ní pohodlně vešlo, pokud se všichni v jeden čas sejdou v obývacím pokoji. Je dobré do tohoto počtu započítat i časté návštěvy, nejenom osoby žijící v domácnosti. Představte si tedy spíše nějakou malou rodinnou sešlost a podle toho velikost sedačky zvolte, zda vám postačí dvojsedačka a křeslo, nebo vícesedačková souprava. Dobou volbou je také dokoupení taburetů k sedací soupravě, jsou velmi multifunkční. Poslouží nejenom jako sedadlo, ale i jako podpěra pod nohy. 
čtení na gauči

Do menších místností volte jednoznačně rohové pohovky, které nezaberou příliš místa, ale přesto splní požadavky ohledně potřeby vícemístné sedací soupravy. V kombinaci s již zmíněnými taburety vytvoříte spoustu místa k sezení i v malém prostoru.
polštáře a pohovka

Důležitým technickým parametrem každé sedací soupravy je její výplň. Lákavě levné produkty, jsou na první pohled cenou velmi zajímavé, často však plněné běžnou pěnou nízké gramáže, která se rychle prosedí a nenávratně ztratí veškerý svůj tvar. Dražší a kvalitnější volbou jsou tedy sedačky plněné studenou polyuretanovou pěnou, která mnohem déle drží svůj tvar a tak rychle se neprosedí. Při hodnocení výplně nezapomeňte i na pohodlnost při sezení, nenechte se však zmýlit příliš měkkou výplní. Ta je sice na první pohled pohodlná, při dlouhodobém sezení však předurčuje bolesti zad a páteře. Lepší je tedy volit výplň tvrdší, která těmto zbytečným problémům předchází a při spánku na sedací soupravě zajistí i pevnou pozici páteře.
obrázky nad pohovkou

Při volbě sedací soupravy nezapomeňte také na materiál konstrukce. Platí že, čím těžší sedačka, tím kvalitnější. Konstrukce sedacích souprav s kovu a především dřeva zaručují dlouhodobou stabilitu oproti konstrukcím z dřevotřísky.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout také na design. Rozhodně musíte volit takovou sedací soupravu, která se nejen barvou, zjevem, ale i materiálem bude doplňovat s ostatním nábytkem. Povrchový materiál sedačky je dobré zvolit s takovou úpravou, která zajišťuje co nejsnadnější čištění v případě znečištění. Pohovky s povrchovými materiály, které se špatně čistí, můžete totiž za nějaký čas nechat velmi draze přečalounit.