Všude dobře, na vícepatrové dětské věži nejlíp!

Venku se začíná ohřívat půda a první teplé sluneční paprsky začínají zářit déle a déle. Už nelze děti udržet doma v teple, protože jejich dětská dušička a spousta fantazie je táhne ven na čerstvý vzduch. Jenomže co tam? Staré hračky jsou ohrané, spousta věcí je po blátivé zimě zašpiněných a na kolo je ještě docela chladno. Řešení se nabízí poměrně snadno. Je jím procházka na dětské hřiště, kde na děti čeká přímo nekonečno zábavy. Kromě písku a houpaček na ně totiž čeká vícepatrová věž na dětském hřišti Detskáhriste, která láká nejenom svou barevností, ale také nabídkou nekonečných dětských her vytvořených v jejich fantazii a interakcí.

Vícepatrová věž

Můžeme se setkat s dětskými věžemi pro nejmenší děti (3 – 12 let) či pro rozlohově malá hřiště (její rozměry činí 354 cm na výšku, 119 cm na šířku a 272 cm na délku). Mezi ně patří například věž White rhino – Safari. Jedná se o věž z dřevěné konstrukce (hoblované dřevo), jež má střechu jako štít proti slunci a skluzavku. Obsahuje tři podesty s přístupem z různých stran, a to například po horolezecké stěně. Nezapomeňme, že se stále jedná o věž, a proto je podstatné, aby s dětmi od 3 do 6 let byl na hřišti přítomný doprovod dohlížející na hrátky! Z technického hlediska je životnost a odolnost věži zajištěna impregnací.

Nebeská síť

Mezi vícepatrové věže pro větší hřiště či ke komerčním objektům je v nabídce například věž Everest Plus. Jedná se o opravdu vysokou konstrukci, jelikož obsahuje čtyři patra. Věž je zajištěna naimpregnovanými dřevěnými kůly (opět ohoblované dřevo). Zbytek je dotvořen z bezpečnostních důvodů silným kompaktním laminátem o tloušťce 12 mm. Cest nahoru je hned několik, a to buďto po horolezecké stěně či lanové rampě. Dolů poté vede skluzavka laminátová nebo ocelová, která nabízí jízdu až 330 cm či spirálová skluzavka o trase 510 cm. Kromě šplhání na věž a následné jízdy dolů si děti mohou vyhrát třeba v klenutém tunelu, na nebeské síti či v šikmé lanové jámě. Z důvodu výšky je důležité myslet na dopadovou plochu, která nesmí být z asfaltu či betonu. Výška pádu činí 1,9 metrů. Z tohoto důvodu je také důležitý dohled nad dětmi, které na hřiště s touto věží smí v rozmezí 5 – 12 let.