Volba pro každého

Věční stěžovatelé
Každý člověk řeší ve svém životě plno radostí, ale také problémů. Záleží jen na každém z nás, jak se v takové situaci zachováme. Není nic špatného si občas postěžovat přítelkyni co všechno se za poslední dobu semlelo, ale všechno má své meze. Časté stěžování nikdy nepřináší nic dobrého. Chronický stěžovatelé vlastně nikdy nebudou spokojeni, problém je spíše v člověku než v samotných problémech. Takový typ člověka může vysát energii z každého, špatná nálada je také nakažlivá. Nejvhodnější je na tyto nářky příliš nereagovat a raději se zeptat, jak dotyčný plánuje své problémy vyřešit.
milenci z Afriky.jpg
Jak se bránit?
Pokud máte ve svém okolí stěžovatele a pěkně Vám už leze na nervy, obrňte se a nenechte se rozhodit. Zkuste ho vyslechnout, ale v žádném případě mu nekývejte na souhlas a už vůbec ho nelitujte. Tím by u Vás zvítězil a příště by přišel s dalším, ještě větším problémem. Snažte se být i přes jeho negativismus pozitivní, a dát mu najevo, že to jsou bohužel jeho problémy, a ty si musí vyřešit sám. Jako každý jiný člověk. Uvidíte, že si brzo uvědomí, že u Vás jen tak nepochodí a přesune se k jiným lidem.
rozrušená žena.jpg
Co dělají spokojení lidé jinak?
Šťastní lidé, kteří nemají potřebu vylévat si srdce každému na potkání, vědí, že stěžování je pro druhé jen otravné a vlastně ani nikoho příliš nezajímá. Každý má svůj život, svoje starosti, tak proč o nich neustále mluvit. Snaží se své problémy řešit pokaždé kdy je to možné, především lidským pozitivním přístupem.
anti-stres koule.jpg
Šťastní lidé si vybírají jen pozitivní přátelé, protože je pro ně priorita radost, smích a dobrá nálada. Zároveň také umí své kamarády vyslechnout a v nouzi jim podat pomocnou ruku. Spokojení lidé umí druhého pochválit nebo mu složit kompliment a nesoudí lidi kolem jenom podle vzhledu nebo z doslechu. Je to z nás. Jakou cestu zvolíte Vy?