Valentýn není jen o zamilovaných!

Tento svátek v našich končinách zdomácněl tak nějak časem a svým způsobem nenásilně. Některým mladým lidem přišlo totiž hezké, že je jeden den v roce vyhrazeny lásce, která jich spojuje. Představa oslavit to a vyznat „světu“ jejich zamilovanost, se stala natolik lákavá a potěšující, že se u nás Valentýn slaví už prakticky jako den, který nám patří.

Pravda je však taková, že pro mnoho lidí představuje Valentýn noční můru, ve které si musí rok co rok připomínat, že jsou:

–       pořád sami

–       každý rok s někým jiným

–       nebo ještě horší, že vůbec nedokážou milovat delší dobu
dekorační srdíčka.jpg


Nepleťte si však svátek zamilovaných se svátkem, který projevuje lásku jen z hlediska partnerství. Milovat můžete vše – od sebe samých, vaší práce, koníčků, domácích mazlíčků nebo rodinných příslušníků, kterých máte jistě dost.


Proč ho někteří vůbec neslaví?


1.     Pro někoho může být povrchní, oslavovat lásku pouze z jednoho pohledu.

2.     Další se zase nemá potřebu utápět v tom, že v den, kdy se láska k partnerovi dává nejvíce najevo, je momentálně sám.
3.     Jiní zase řeší otázku praktičnosti a vidí nesmysl v tom, že by se měl oslavovat den, který přišel z jiné země.
bonboniéra na Valentýna.jpg


Jediný den v roce na projev lásky


Do jisté míry je smutné, že lidi přiklání jednomu dni v roce tolik důležitosti a kladou na něho důraz z toho hlediska, že je to den, kdy se má projevovat láska. Dát si najevo city, a to, že jste našli spřízněnou duši a milujete se jako „blázni“, je sice nádherná emoce, kterou s vámi jistě mnoho lidí prožít chce. Ale ne pouze jeden den v kalendáři. Pokud vám na někom záleží a těšíte se z toho, že ho máte, popřípadě máte nutkání mu to pořád projevovat a dávat mu dary, je ještě lepší, když tomu tak je v průběhu celého roku.
zamilovaný výpočet.jpg


V lásce se meze nekladou


Milovat i něco jiného než protějšek, je taktéž hodnotným druhem lásky, který by neměl zůstat bez povšimnutí.

Přece i láska k něčemu, co není životního rázu je nádherná, a pokud vás ve vašem srdci naplňuje a přináší vám radost, jedná se o okamžik, který si zaslouží oslavu každý den a nejen v polovině Února.