Virtuální budoucnost

Sen futuristů a budoucnost v pokroku je založena na nehmotné měně. Nebude tedy zapotřebí nosit u sebe hotovost, schovávat ji do trezorů či do bank nebo platit hotově. Tento sen je ovšem velice těžko uskutečnitelný jen stěží nyní do některých vesnic doputoval trend EET, natož platba kartou. Budoucnost tkví v celkové elektronizaci, která se například v Česku provádí velice obtížně.
bitcoin crypto-měna.jpg
Vizionářům však nyní svitla naděje, když se na trhu objevila virtuální měna . Ze skoro neznámého projektu se vyvinul trend, který několik posledních let hýbal světem financí. Kdo včas investoval mohl si přijít na neskutečný objem peněz. Celebritou mezi tzv. blockchainem je bitcoin, kdy se jeho hodnota rovnala částce 300 000 Kč.
Tento trend však velice brzy opadl, jelikož je virtuální měna jako spoustu jiných komodit na trhu založena na popularitě skupováním velkých podílů bitcoinů na čínském trhu došlo k jejímu propadu, vlně paniky, kdy se BTC propadl na hodnotu 40 000 Kč.
Na trhu jsme se však mohli setkat nejen s touto měnou. Existovali další ovšem ve velkém stínu této celebrity. Patřily sem Litecoin, Ethereum či Ripple.
Ty však nebyly tak úspěšné a v porovnání s Bitcoinem byla jejich hodnota spíše směšná. V rámci celkového projektu se však jednalo o úspěch. Lidé byli schopni investovat do financí, které nikdy neviděli, obchodovali s nimi, směňovali je.
kreditka u mobilu.jpg
Virtuální měna je založena na zbavení vlivu třetí strany, kdy existuje pouze obchod mezi kupujícím a prodávajícím. Nedochází tedy k intervenci třetí strany. To se spoustu bank nelíbilo, proto docházelo ke vzniku virtuálních měn, které tvořily banky. Neměly však valný úspěch, protože jaký má smysl virtuální měna, která postrádá podstatu svobody.
Krypto měnu tedy bylo možné získat dvěma cestami. Buď jsme si ji mohli koupit za fyzické peníze anebo je získat zdarma. To byla však časově velmi náročná cesta, která závisela na dobrém procesoru vašeho počítače. Šlo o mining – těžbu.