Ubytování v Čenkovicích pro pobyt na rozhraní tří horských masivů

Ubytování v Čenkovicích je jednou z možností, jak si naplánovat dovolenou bez stresu a různých restrikcí, které v současné době omezují obyvatele naší země. Pobyt u moře a kdekoli jinde v zahraničí je jistě lákavým cílem, ale rádi bychom vám naznačili, že i u nás je krásně, zejména v horských oblastech mimo hlavní turistické trháky, jako jsou např. Krkonoše nebo Šumava.

Dolní Morava

Čenkovice se nachází na rozhraní tří zeměpisných celků, které známe pod názvem Hrubý Jeseník, Orlické hory a Králický Sněžník. S lyžováním v zimě to může být v současnosti již problematické, ale v letním období lze očekávat, že bude možné i nadále se svobodně pohybovat v terénu pěšky, autem nebo na kole.

Hrubý Jeseník

Kam se vypravit

Buková hora – z Čenkovic se na vrchol Bukové hory můžete vydat pěšky nebo sedačkovou lanovkou a je odtud pochopitelně velmi pěkný výhled. Právě na nejvyšších bodech horských terénů si dobře uvědomíte krásu České republiky a Buková hora není výjimkou.

Králický Sněžník – hlavní hřeben je dobře přístupný z našeho území i z Polska pěšky nebo po cyklotrasách. Můžete tu navštívit rekreační středisko v Dolní Moravě s rozhlednou Stezka v oblacích, anebo se nasměrovat k hranici s Polskem k rozhledně Klepáč a následně k Malému Sněžníku a Králickému Sněžníku.

Hrubý Jeseník – vydáte-li se směrem na severovýchod, máte na dosah ruky po pár desítkách kilometrů nejvyšší pohoří celé Moravy. Zde je mnoho možností, kde trávit volný čas a zvláště za slunečného počasí to může být pro každého z vás obrovskou výzvou. Namátkou můžeme vyjmenovat Praděd, vodopády Bílé Opavy, Rešovské vodopády, Karlovu Studánku, Zlaté Hory, rašeliniště Rejvíz, lázně Jeseník, Lipová Lázně a vodní nádrž Dlouhé Stráně.

Orlické hory – dáte-li přednost výletům na opačnou stranu, Orlické hory vás jistě nezklamou. Jsou rovněž velmi dobře dostupné na kole nebo autem a je tu k dispozici mnoho kilometrů turisticky značených cest.