Terapie sdílením zajistí zábavu i odpočinek

Původní projekt vznikl prakticky náhodou. Společná kamarádka Ester Geislerové a Josefiny Bakošové si prošla nemilým rozchodem s přítelem a na svou facebookovou zeď dala příspěvek věty z online konverzace, kterou se s ní přítel rozešel. Právě její kamarádky Ester a Josefina to sdílely na svůj společný profil na instagramu a tím rozpoutaly hotovou rozchodovou revoluci.
 stohy knih
Ženy a dívky všech věkových kategorií začaly zasílat části z rozchodových konverzací s jejich bývalými protějšky, kteří to tak úplně nezvládly s grácií. Přes esemesku se také těžko rozchází s elegancí. Ester s Josefinou posbíraly tolik materiálu, že se jim z toho mohly poskládat celou knihu, která má více jak 300 stran. Příliš textu v ní ale nečekejte.
 
Muži, dejte si pozor
Ať už to byl záměr či nikoli, tak tato sbírka rozchodových vět rozhodně působí nejen vtipně, ale také poučně. Pánové si zajisté dvakrát rozmyslí, jestli se mají s přítelkyní rozejít online a co přesně jí napsat. Jinak se do této zábavné výstavky mohou také snadno dostat.
 
Když budete listovat knihou, jistě vás překvapí množství textu. Na většině stránek najdete pouhých pár vět. Na mnoha z nich je pouze jedna. I to totiž stačí, abyste se dostatečně pobavili. Větičky jsou doplněny drobnými obrázky a instagramovými fotkami, které s textem sice nijak nesouvisí, ale dodávají knize velice zajímavý, odpočinkový nádech. Grafika je jednoduše geniální a texty zaručeně pobaví.
 stránky knihy
Kouzlo neobratnosti zaručeně polechtá vaši bránici. Slang, každodenní výrazy, téměř negramotné hlouposti i naprosto nesouvislé bláboly. Tohle všechno vás spolehlivě rozesměje. Drobnou chybičkou je možná absence komentářů autorek. Ty by jistě alespoň u některých částí konverzace byly zaručeně zajímavé a kniha by tak byla ještě humornější.
 
Podívejme se nyní jen na malý vzorek rozchodových vět z knihy Terapie sdílením:
–          „promiň, ale ta tvoje kamarádka má víc liků na instagramu“,
–          „Chtěl jsem to udělat jednoduše a ty do toho taháš emoce.“,
–          „tak hlavně že to víš – takže kdy se chceš rozejít? – mám čas skoro každej den“,
–          „Proč ti vadi, ze chci spat s jinyma? Miluju tebe! Co ja vim, ke komu se citove vazes, když spolu nejsme!“