Susička na prádlo aneb výborná pomocnice

Pochopitelně se jedná o zboží, které vám prokáže užitečnou službu po celý rok, nicméně právě nyní je doba pro uvažování nad zakoupením právě sušičky. Nastává období, kdy už prádlo vlající na venkovní šňůře nebude podporováno slunečními paprsky pro rychlejší schnutí. O deštivých a mrznoucích dnech ani nemluvě. Proč tedy zakoupit toto spotřební zboží? Jaké jsou přednosti a neocenitelné výhody?

pomocnice při praní a sušení
Proč zrovna sušička na prádlo?

·         především už nebudete muset žehlit prádlo, což je asi jednou z hlavních předností,
·         úspora času, tímto se tak budete moci věnovat více rodině, přátelům či svým koníčkům,
·         eliminace potenciálně načichlého prádla z venku,
·         díky filtru, který je zabudován v každé sušičce, tak máte záruku prádla bez chlupů, včetně zvířecích chlupů apod.,
·         efektivní likvidace alergenů,
·         úspora místa, neboť nepotřebujete sušák či prostor pro sušení prádla,
·         díky programu REFRESH je možno odstranit z prádla případný kouř apod.
 

Parametry pro výběr adekvátní sušičky na prádlo

Při výběru tohoto zboží je třeba se řídit nejen velikostí, tj. rozměry, ale též zohlednit varianty ohledně plnění, kapacitu prádla i energickou náročnost. Je třeba se rozhodnout mezi sušičkou s parní funkcí či s tepelným čerpadlem. Jaký je rozdíl? V případě prvně zmíněného typu se jedná o sušičku, kterou lze používat i na suché prádlo v rámci odstranění zápachu či potu z prádla. Druhá varianta, tj. sušička s tepelným čerpadlem disponuje nejen eliminací vlhkosti z prádla, ale též má nižší spotřebu díky využití nižší teploty při sušení.
nastavení sušičky

Důležitou roli hraje již zmíněná velikost sušičky. Zboží je k dostání v obvyklé standardní velikosti o rozměrech osmdesát pět na šedesát, ale k dispozici je i užší verze, která je vhodná do menší koupelny či malého bytu.

Kapacita se pohybuje okolo sedmi až deseti kilogramů. Záleží samozřejmě na vaší domácnosti, na intenzitě praní apod. Pro lepší přehlednost lze konstatovat, že kapacita o sedmi kilogramech je vhodná pro malou domácnost čítající dva členy, pro čtyřčlennou rodinu s dětmi je ideální volbou sušička s kapacitou osm až devět kilogramů.