Stavba podlahy na venkovní terase

Přemýšlíte z čeho udělat podlahu na terasu? Máte několik možností, ze kterých můžete vybírat. U každého materiálu je třeba zvážit jeho výhody a nevýhody, které u něho jsou. Musíte se pak rozhodnout, čemu dáváte větší váhu a důležitost. Co je pro vás podstatné a co naopak oželíte nebo pro vás není důležité.

Musíte také myslet nad estetickou stránkou. Aby celá terasa ladila k domu i přilehlé zahradě. Terasa totiž tvoří taký nenásilný přechod mezi exteriérem a interiérem domu. Je tak třeba aby ladila jak k zahradě, tak také k domu. Myslete i na to, kde terasa bude stát. Zda na jižní straně, kde na ní bude neustále celý den slunce, či na severní, kde naopak slunce téměř nebude. I nad tím je třeba uvažovat při výběru materiálu na stavbu terasy.

venkovní terasa

Materiály na stavbu terasy

Velmi častým materiálem, ze kterého se podlaha a terasa staví, jsou dřevěná prkna. Dřevěná podlaha na terase je velmi estetická, praktická a má spousty výhod. Díky přírodnímu materiálu, který se hodí téměř ke všemu, tak získáte velmi univerzální materiál, který se hodí do hodně stylů. Dřevo také neakumuluje teplo a tak pokud budete mít terasu na slunném místě, tak nebude tak horká oproti jiným materiálům. I v zimě se nebude tak klouzat. Pokud po ní budete chodit bosy, tak je dřevo také příjemné, nestudí a má měkký dopad.

dřevěná prkna

Dřevěná podlaha na terase https://www.gardina.cz/drevene-podlahy-na-terasu/ je i cenově výhodná oproti ostatním materiálům. Je třeba ale myslet na to, že o dřevo je třeba pečovat. Ale není to nic náročného. Stačí jednou za rok podlahu natřít speciálním nátěrem. Díky tomu si dřevo uchová stejnou barvu, nebude do sebe vsakovat vodu a celkově se prodlouží životnost celé podlahy. Dalšími materiály, které můžete zvážit ke svatbě podlahy je dřevoplast, kámen, zámkovou dlažbu, keramickou dlažbu či venkovní koberec.