Sluníčko nám pomáhá udržovat teplou vodu v bazénu

Znáte pojem solární bazénová plachta? K čemu se přesně používá a na jaké bázi funguje? Pokud Vás lákají moderní technologie, jistě se Vám tento způsob ohřevu vody ve vašem domácím bazénu bude moc líbit.
Energie ze sluníčka přechází pomocí slunečních paprsků na plachtu, která následně pomocí moderní technologie poskytne přenos přes modrou nebo černou plachtu až do spodní vrstvy, která leží přímo na hladině vody a proto zde může probíhat přenos tepla.sun

V čem se liší od běžného typu?

v Běžné plachty nemají zabudované malé speciální UV stabilizátory, díky kterým se voda rychleji ohřívá.
v U solárního typu se používá při výrobě speciální Evropská surovina – polyetylén s vysokou mírou UV stabilizace – pro rychlejší přenos tepla ze slunce do vody.

Jaké má další výhody?

Použití je velice rozšířené a oblíbené nejenom díky tomu, že lépe dokáže přenést teplo ze sluníčka do vody a zajistit tak lepší výhřevnost vodní hladiny, ale také chrání jako běžná plachta celý prostor před nečistotami. Jako plachta zajistí, aby do bazénu nepadaly listy, větvičky, tráva a další nečistoty, které se běžně ve venkovním prostředí nachází a které nám znepříjemňují život tím, že je musíme následně z bazénu vytahovat nebo jej nechávat pročistit či přidávat více chemie do vody. Zakrytí hladiny má také velkou výhodu v noci, kdy pokrytí hladiny zajistí, že se voda tolik nebude ochlazovat. Brání tedy i propouštění tepla z vody ven do okolního prostředí. Tím zajistí, že teplá voda zůstane uvnitř a nebude ráno zase ledová. V průběhu dne ohřívá v noci naopak brání vychladnutí. Také snižuje odpařování vody.
v Rozměr, velikost i tvar můžete uvést do poznámky a my podle toho splníme Vaše přání. Může se jednat o obdélník, ovál, poloovál, čtverec nebo velice známý kruh. Rozměry plachty se mohou přizpůsobit vašim požadavkům. Provedení může být v barvě modré, černé nebo transparentní. pool8