Proč jsou nutné florbalové brankářské chrániče či basketbalové dresy?

Není pochyb o tom, že sport je pro tělo velmi prospěšný. Pomáhá zlepšovat imunitu, fyzickou kondici, a předchází nejrůznějším chorobám. Navíc se jedná o velmi zábavnou činnost. Není tedy divu, že se mu věnuje tolik lidí.

Ovšem sport sebou nese mimo jiné také riziko zranění, a to bez ohledu na to, o jaké sportovní odvětví se jedná. Jistě, u některých druhů sportu je riziko vyšší, než u jiných, avšak určité je prakticky u všech.

basketbalový míč

Navíc víme, že ve vyšších soutěžích, jako například první fotbalová liga, jde o velké částky peněz. Hráči berou za zápasy velké částky, a kluby za ně také velké částky platí. Je tedy jasné, že pokud bude daný hráč na delší dobu z důvodu zranění ze hry vyřazen, znamená to pro všechny značnou finanční ztrátu. A tomu se samozřejmě snažíme předejít.

I proto se standardní výbavou staly mimo jiné také nejrůznější ochranné pomůcky, jako jsou například florbalové brankářské chrániče. Ty mají za úkol předejít nejhorším následkům případných zranění. A těch je, zejména v kontaktních sportech, jako je například již právě zmíněný florbal, poměrně velké množství.

Samozřejmě je také důležité, aby byla zajištěna regulárnost soutěže. K tomu je potřeba, aby rozhodčí, ale i ostatní soutěžící a diváci, dokázali okamžitě na první pohled rozeznat, o koho jde. Samozřejmě nejdůležitější je poznat, do kterého týmu každý hráč patří, a to bez rozmýšlení.

dráha na atletickém stadionu

Jméno samotné je pak o něco méně důležité, byť rozhodčí vždy musí vědět, o koho přesně se jedná. Tak může přesně vědět, kdo daný zákrok provedl, což je velmi důležité.

K tomuto účelu pak slouží typické oblečení, jako jsou například basketbalové dresy. Ty musí být dost výrazné na to, aby na nich bylo vidět vše, co je potřeba, a zároveň nesmí nijak omezovat v pohybu. Jen tak bude skutečně zajištěna bezpečnost a regulérnost soutěže. A to je to nejdůležitější.