Pestré barvy vlasů – trend, který sluší

 Po vlně ombre přišla nová móda. Pastelové barvy. Jsou všude a vidět v metru modrou hlavu už vůbec neznamená, že jste potkali jakéhosi pochybného punkera, ale je to úplně běžné.
 
Ať už chcete zkusit modré konečky, růžové proužky nebo rovnou celou hlavu fialkovou, napřed musíte inkriminovaná místa zesvětlit. Pastelové barvy chytají na blond vlasy. Jste-li blondýna, bingo. Jestli nejste, kupte si zesvětlovač nebo raději rovnou zajděte ke kadeřnici, aby nedošlo ke škodám, které se těžko napravují.
Když jsou vlasy úspěšně světlé, už je jen nabarvíte danou pastelovou barvou a tadá…! Co když vám ale zrovna tahle barva nebude slušet?
 barva na obličeji
Jakou si vybrat?
 
Pokud jste světlý typ, výborná volba jsou různé odstíny růžové, růžová blond nebo světlounce modrá, která se krásně odráží v modrých i zelených očích. Světlejší zářivé odstíny jsou vymývací, jejich barva se tedy bude postupně měnit, s čímž je třeba počítat.
Středně tmavé typy ocení tmavě modrou, ale i červené konečky nebo proužky (celá hlava zářivě červená už chce opravdu odvahu). Krásná je světle fialová.
Tmavší, jako třeba měděná, tmavě fialová a jiné sytější barvy jsou permanentnější.
I pokud máte hluboce kakaové oči a hřívu lesknoucí se až do černa, nezoufejte. Do fialova přecházející ombre vám bude lichotit, stejně jako temně rudé proužky.

Možné je také koupit si spreje, které si můžete nastříkat, když chcete přijít proměněná třeba na koncert nebo na rande. Vydrží do prvního umytí šamponem a dají se v případě potřeby otřít. Jsou vhodné i na vyzkoušení, jestli do zářivé barvy opravdu chcete jít. Tady se nemusíte bát, s čím půjdete ráno do práce. Nastříkáte a vyrážíte zářit!
barevné tužky
 
Móda i pro kluky
 
Bláznivé barvy jsou i pro kluky! Jestli jste muž a dočetli jste až sem nebo chcete jen poradit příteli, klidně do toho jděte také. Pro mladé kluky je to jasné, ale proč do toho nejít i ve zralejším věku. Bouráme stereotypy. Když chce mít dospělý muž zářivou barvu vlasů, proč by nemohl. Postup je tu stejný, ale s barvením asi máte menší zkušenosti, proto raději zamiřte do kadeřnictví nebo požádejte drahou polovičku.
 
Modrá je dobrá, červená je lepší… a jen růžová to může být. Tak kterou?