NETFLIX: nekonečná zábava přímo ve vašem obýváku nebo tabletu

Internetové televize jsou na vzestupu, je o ně čím dál větší zájem. Jednou z takových je Netflix, který je v Česku k dispozici od roku 2016 a nabízí i tituly, které mají buď český dabing, nebo obsahují české titulky. Zbytek je hlavně v angličtině.

Internetová televize, či placený poskytovatel filmů chcete-li, vznikla v roce 1997. Původně šlo o prodej filmů na DVD a společnost je rozesílala poštou v USA. V roce 2007 přešla firma na internetové streamování. A o co že tedy vlastně jde? Netflix poskytuje svým předplatitelům, kterých má po celém světě přes 100 milionů, online videotéku, která obsahuje více než 3000 titulů – filmy, seriály, dokumenty. Některé tituly jsou z vlastní produkce Netflixu. Můžete zde najít velmi kvalitní filmy s kvalitním hereckým obsazením – a to exkluzivně na Netflixu.
ovladač od TV

Netflix můžete spustit na několika zařízeních. Můžete mít aplikaci ve svém chytrém telefonu nebo tabletu. Stejně tak se lze připojit klasicky skrze osobní počítač. Některé Smart TV by měli mít také tu možnost již mít nebo moci stáhnout aplikaci Netflix.

Jak se stát předplatitelem?

Pořady si samozřejmě nelze spouštět jen tak, aniž by nás to něco stálo. Musíte se zaregistrovat a vybrat si jeden z předplatitelských balíčků. V podstatě ale nejde o veliké peníze, které by zruinovaly váš měsíční rozpočet. Balíčky jsou celkem tři:

  • Basic: standardní rozlišení, 1 streamovací zařízení (215kč)
  • Standard: HD rozlišení, až 2 streamovací zařízení spuštěná současně (270kč)
  • Premium: HD nebo Ultra HD rozlišení, až 4 streamovací zařízení spuštěná současně (324kč)

Pokud si ale nejste jisti, zda by vám to za ty peníze stálo, Netflix vám nabízí měsíc zdarma na zkoušku. Pokud se během té doby rozmyslíte, že službu nadále využívat nechcete, můžete ji zrušit, aniž byste museli platit. Pokud Vám ale bude vyhovovat, po zkušebním měsíci, který byl zdarma, Vám bude automaticky účtováno dle zvoleného balíčku služeb za další uplynulý měsíc.
moderní ovLADAČ

Jak již bylo zmíněno, Netflix obsahuje hlavně filmy a to jednak z vlastní produkce tak i filmy z jiné produkce, které do filmotéky postupně přidává. Stejně je to se seriály a dokumenty. Samozřejmostí jsou různé kategorie a to od pohádek pro děti až po horory a sci-fi. Každý si tak přijde na své.