Můžeme pořídit sedací pytel pro děti?

Jako vše ostatní, i vybavení domácnosti podléhá módním trendům. Stačí si jen vzpomenout, jak vypadal běžný byt před třiceti lety, a jak vypadá dnes. Ta změna je rozhodně markantní. A je samozřejmé, že se nezastaví. Za pár desítek let budou zase lidé koukat, jak byly domy vybaveny dnes.

To se samozřejmě týká i sedacího nábytku. Zde je hlavním kritériem, aby byl dostatečně pohodlný a aby nám umožňoval provádět požadovanou činnost. Například do křesla se chceme zabořit s knihou, avšak u kuchyňského stolu chceme jíst. A to by se z hlubokého křesla dalo poměrně těžko.

beanbag1

Ovšem ačkoliv židle, křeslo či pohovka patří k nejznámějším a nejběžnějším, zdaleka nejsou jediné. V současné době se začíná zvyšovat popularita nejrůznějších sedacích vaků či pytlů. Ty mají tu výhodu, že je můžeme vytvarovat tak, jak potřebujeme. Plně se přizpůsobí našemu tělu.

Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že jsou podstatně nižší než židle nebo křeslo. Absolutně se tedy nehodí na práci u stolu. Avšak pokud si chcete jen posedět, případně pokud máte nízký konferenční stolek, pak zde mohou být ideální.

Dalším využitím je, pokud si hrajete například s dětmi s legem, které máte rozloženo na zemi. To však přináší otázku, zda je takovýto sedací pytel pro děti https://www.beanbag.cz/sedaci-vaky-duo skutečně to pravé. Jistě, jsou mezi nimi velmi oblíbené, zvláště pro svou tvarovatelnost. A jejich využití k hraní na zemi přímo vybízí. Jsou zde ale i nějaká negativa?

stan2

Ano, jsou. Musíme si uvědomit, že dětská kostra se stále vyvíjí. A to se týká i páteře. Pokud chceme, aby s ní dítě nemělo v budoucnu problémy, pak jednou z věcí, které můžeme udělat, je naučit jej správnému sezení. A to jde u takovýchto pytlů, které prakticky přímo lákají k povalování či sezení v nejrůznějších pozicích, jen těžko.

Takže ano, rozhodně mohou mít své výhody. Avšak především u dětí by neměly sloužit za běžný sedací nábytek. Věřte, že se to rozhodně vyplatí. Jde přeci o jejich zdraví