Mazlíček pro alergiky

Děti bydlící nejen ve velkých, ale i v menších městech stál více postrádají kontakt s přírodou, což je z pohledu jejich vývoje určitě velká chyba. I proto přibývá v českých domácnostech stále více různých mazlíčků, nejčastěji v podobě klasických psů a koček. Problém však je, že mnoho dětí má na psi a kočky alergii a jejich počet každým rokem stále stoupá. V takovém případě ale nemusíte věšet hlavu, existují přece i jiní mazlíčci, kteří jsou vhodní k chovu i pro děti trpícími nějakou formou alergii. Podstatné samozřejmě je, aby neměli žádné chlupy .
akvarijní rybka
– Pokud má vaše dítko rádo psi a kočky a závidí svým vrstevníkům, že je mohou mít, nemusíte mu tato zvířátka za každou cenu odepírat. Je však potřeba zvolit rasu, která bude pro malého alergika vhodná. Mezi psi je to třeba Naháč a v rámci koček mu můžete koupit například třeba kočku bengálskou.
– V případě, že vaše dítě není vysazeno na tradiční domácí zvířata, je možné mu koupit třeba i nějaký typ ještěrky, případně leguána nebo dokonce chameleona. Ten je velice populární. Moc toho nesežere a umí měnit barvu, což je velice atraktivní vlastnost, kterou ocení jak děti, tak i jejich rodiče.
– Samozřejmě, že alergika dokáží nadchnout i rybičky. Druhů, které můžete koupit je celá řada, takže můžete svému dítku koupit poměrně pestrou skvadru zajímavých šupinatců. Musíte si ale dát pozor, aby se jednotlivé rybky mezi sebou nepožraly, i to se totiž může stát. Na tohle při výběru určitě dávejte velkou zřetel, případně si nechte poradit v obchodě.
bílá rybka
– Chcete-li pro sví dítě něco opravdu zajímavého, kupte mu hada. Nemusíte rovnou objednávat nějakou gigantickou krajtu, bohatě postačí menší háďátko, které nevyroste více než do jednoho metru délky. Samozřejmě, jedná se o specifické zvíře, kterého se váš potomek může také i bát, ale pokud máte trochu odrostlejší dítě a z hadů strach nemá, neměl by být velký problém mu toto zvíře koupit.