Kam se nejvíce hodí nerezové zábradlí?

Zábradlí je dnes běžnou součástí našich životů, a mnozí z nás si jej bez něj nedovedou představit. Najdeme jej u balkónů a teras, je také nezbytnou součástí prakticky každého schodiště. Jeho hlavním úkolem je zvyšovat bezpečnost, avšak může také sloužit i jako opora.

Je tedy jasné, že se jedná o užitečnou věc. Avšak snad právě proto, že jej najdeme prakticky všude, mu většina z nás nevěnuje příliš pozornosti. Proto není divu, že si obvykle příliš nevšímáme, z jakých rozličných materiálů je vlastně vyrobeno.

schodiste1

Dříve bylo zdaleka nejčastější dřevo. Bylo snadno dostupné, lehce se s ním pracovalo, a mělo dostatečnou pevnost. Věci, jako kámen či mramor byly pak vyhrazeny především pro bohaté vrstvy.

Dnes je samozřejmě situace jiná. Dřevo dnes ve většině případů vytlačil kov. Ten se totiž stal jednak cenově mnohem výhodnější, a zároveň vydrží při správné péči déle, než již zmíněné dřevo. Ovšem kovů je také mnoho, a to i těch, které se používají k tomuto účelu. Jedním z výsledků pak může být nerezové zábradlí Kmkdesign.cz.

V podstatě se jedná o typ zábradlí, ať už balkónového nebo schodišťového, který je vyroben z kovu či směsi kovů, která má nerezové vlastnosti. Nejčastěji to bývá například nerezová ocel, může se však jednat i o běžné železo opatřené antikorozním nátěrem.

schodiste3

Jeho výhodou je samozřejmě fakt, že nebude působením deště či vlhkosti vzduchu reznout. Tím se značně prodlouží jeho životnost a zároveň také bezpečnost. Obojí pak povede k celkově nižším nákladům na údržbu, což je rozhodně výhodné.

Není tedy divu, že jej najdeme především na mnoha veřejných místech jako venkovní zábradlí. V soukromých domech či bytech je používáno méně často, především pak pro svou vyšší pořizovací cenu.

Samozřejmě nic nám nebrání si jej pořídit, pokud o něj budeme mít zájem. Jen je potřeba nejdříve uvážit, zda se nám to skutečně vyplatí. Přeci jen, jde tu hlavně o naše peníze.