Léto přichází i do interiéru a s ním jungle style

Jungle styl je ve světě velmi populární a není se čemu divit. Během pandemie jsme po mnoho měsíců nemohli téměř ven a vyjít si do přírody nebylo jednoduché. Zejména uprostřed města je to velmi těžké. Velkým pozitivem je, že se hodí prakticky do jakéhokoli interiéru a vnesete do svého domova hodně zeleně, aniž byste museli pěstovat živé rostliny. Zkušený bytový architekt Evalofa.com vám poradí, jak dosáhnout krásného vzhledu bez kýče.

Velký list rostliny

Na živé rostliny nezapomínejte

Předtím, než začnete nakupovat tapety a polštáře, vyzdobte svůj domov skutečnou přírodou. Výběr druhů, které můžete doma pěstovat, je obrovský. Zvolit si můžete sukulenty, stejně jako fikusy nebo kvetoucí druhy. Při výběru myslete na svou osobnost, ale také na jejich náročnost a prostor, který máte k dispozici. To ale není jediná možnost, jak dosáhnout chtěného vzhledu.

Exotika v interiéru

Živé rostliny můžete doplnit zajímavými dekoracemi, textiliemi nebo dokonce tapetou s rostlinným motivem. Ale můžete si ho dopřát i bez živé zeleně. Díky tomu se zbavíte šedi a nudy ve svém běžném domově. Můžete si být navíc jisti, že nikdo jiný to mít nebude. Bydlení bude naprosto jedinečné, útulné a hřejivé.

Ložnice zelené doplňky

Nejlepší jsou pastelové nebo zemité odstíny. Ideálně můžete podobné vzory kombinovat s béžovou, hnědou nebo růžovou. Máte-li náladu na něco odvážnějšího, můžete vsadit na žlutou či oranžovou, fialovou nebo světlé odstíny modré. Není to ovšem jen o barvách nebo dekoracích. Do tohoto stylu se můžete pustit i jiným, mnohem jemnějším způsobem.

Nábytek jako z pláže

Ratan, proutí a dřevo jsou dokonalé materiály, které se skvěle hodí do interiérů plných zeleně. Chcete-li něco menšího, spolehněte se na pletené košíky nebo dřevěné truhly. Kromě toho jsou pro jungle styl ideální také keramické dekorace v podobě zajímavé vázy, dózy nebo stojanu na knihy. Jde o skvělou možnost, jak změnit styl svého interiéru bez velkých investic a velkých změn. I malé doplňky mohou mít velký vliv na celkový vzhled místnosti, tak začněte s nimi.