Je libo si koupit bunkr?

Možná to ani nevíte, ale v České republice se vojenské bunkry už několik let prodávají a je o ně čím dál větší zájem. Jedná se o betonové bunkry, stavěné v 30. letech. Původně byly postaveny jako opevnění proti nacistickému Německu, ale nikdy nebyly použity.
Je známé, že české rodiny šetří, kde mohou a finanční situace není úplně skvělá, takže si možná myslíte, že nikdo o tyto bunkry nebude mít zájem, nebo že to není úplně věc, kterou si napíšeme na nákupní lístek pro jeho velikost a zdánlivou ošklivost. Ale vězte, že pro některé je myšlenka na koupi svého vlastního bunkru vzrušující. Pro někoho je to jako stavba nějaké kůlny, nebo přístřešku na zahradě až na to, že již postaven a jen si jej předělávají. Udělají si z něj takový projekt.
vojenský kryt
Ceny od 2000 korun až do 40 000. Ceny se liší podle toho, v jakém stavu jsou, kde jsou a jak jsou veliké a také, jaký je k nim přístup.
Ale pozor, ono je to docela chytrý nápad, vlastnit bunkr. Protože většinou jsou bunkry v dobrém stavu a mohly by i nadále sloužit. Podle technických parametrů byly postaveny, aby vydržely nájezdy tanků, to znamená, že by měly vydržet lecco i dnes. Nukleární válku? Zombie apokalypsu? Není lepší způsob přežít katastrofu, než v luxusním bunkru s technikou, kuchyní, pohodlím, bazénem a jinými „nutnými“ potřebami.
Zní to jako sci-fi, ale říká Vám něco název Oppidium? Miliardáři naštěstí přežijí úplně všechno a to tak, aniž by museli přijít o nějaký luxus, na který jsou zvyklí. Oppidium je totiž bunkr pro bohaté a to u Českého Brodu.
A když svůj zútulněný bunkr mohou mít miliardáři, proč ne obyčejný smrtelník. A tak jsou tyto bunkry prodány během mrknutí oka.
vojenský bunkr
Kupci i přes to, že v bunkru není ani voda, ani elektřina a přístup k nim je mnohdy obtížný, přestavují tyto stavby do původních podob, nebo z nich udělají muzeum. To jsou většinou nadšenci vojenské historie. Ale například jeden šikovný architekt si ho přestavěl v místnost s krbem a křesly, student umění kus bunkru uřízl, aby předvedl z čeho bunkr je, aby ukázal konstrukci bunkru, no jak říkám, kupte si bunkr a využijte na ně svou bezmeznou kreativitu, představivost, nabije Vás energií a poskytne i přístřešek, jako betonová chatička.