Dopřejte svému dítku jen to nejlepší

Děti nám dozajista přináší mnoho radosti, není snad krásnějšího pohledu než pozorovat ratolesti při jejich prvních krůčcích a objevování světa. Na straně druhé jim však musíme dopřát i péči té nejvyšší úrovně, což přináší nemálo starostí a výdajů. Jistě toužíte, aby se vaše dítko cítilo pohodlně a bezpečně.

 dokonalé mimčo.jpg

Zcela zásadní věcí na seznamu výbavy pro kojence a pochopitelně nejen pro ně je dostatečné množství kvalitního oblečení. Při jejich nákupu byste rozhodně neměli vyhledávat co nejnižší cenu, která často jde ruku v ruce s nižším komfortem či životností daných kousků. Nemluvě o užívání méně šetrných materiálů, které mohou nehezkým způsobem podráždit pokožku vašeho potomka a vyvolat nepříjemné svědění či vyrážky. Vždy primárně myslete na spokojenost dítěte.
botičky na oblečkách.jpg

 

Zároveň se vám nevyplatí nákup příliš malých velikostí oděvů, neměli byste zapomínat na to, že váš potomek je ve věku, kdy velmi rychle roste.

 

Při pořizování kousků oděvů je zároveň zapotřebí rozlišit jednotlivé sezóny a těm odpovídající teploty a celkový ráz počasí.

 
Při vybavení šatníku kojence se vám vyplatí následovat uvedený seznam zcela elementárních položek:

 

1.      kojenecká bodyčkabudou pravděpodobně nejhojněji zastoupena v rámci výbavy pro vaše dítě, jelikož se jedná o univerzální kousek oblečení, který se dozajista vyplatí pořídit v několika verzích – jak s krátkým, tak s dlouhým rukávkem

2.      podobně je tomu tak s dupačkami, ty byste měli rovněž vlastnit ve větším počtu a materiálem, z něhož budou ušita by měla být primárně bavlna

3.      hodit se vám budou i polodupačky a overálky, které jsou velmi praktické

4.      rozhodně nezapomínejte na ponožky či kojenecké capáčky

5.      zakoupit můžete i několik kusů tepláčků, mikinek a svetříků

6.      vaše dítko bude potřebovat i bavlněné čepičky se zavazováním pod krkem
ručička novorozeněte.jpg 

Následujte tento seznam a nestane se vám, že opomenete pořídit podstatný kousek výbavičky vašeho kojence.