Firma může sídlit i virtuálně

Co musí mít každá firma? Pochopitelně provozovnu, ve které se vytváří to, co se pak nabízí zákazníkům, a pochopitelně svého majitele. A ještě něco? Ano, ještě firemní sídlo. Každá firma prostě musí mít nějakou adresu, kde je tato dosažitelná pro kohokoliv, kdo o to má z nějakého důvodu zájem.

To všechno je k podnikání nezbytně zapotřebí. A zatímco s majitelem a provozovnou je to snad každému z nás jasné, u firemního sídla už tomu tak být nemusí. A s tím by mohl být teoreticky problém, protože je sídlo něčím, co rozhodně žádnému podniku chybět nesmí.

kancelář firmy

Už při zakládání firmy je třeba takové sídlo někde mít. Vyžadují ho už v první chvíli úředníci, a pokud jim toto není nabídnuto, nikdo firmu oficiálně nezaregistruje.

Jenže je nad slunce jasné, že zejména lidé, kteří se k podnikání teprve chystají, nemívají vždy tolik peněz, aby si koupili nějaký objekt, ve kterém by mohla být jejich firma registrována. A mnozí podnikatelé si nemohou podobný luxus dovolit ani později, když už si sice vydělávají, ale ne zase až tak moc.

A jak tedy splnit takovou povinnost? Jak mít sídlo, které si někdo nemůže dovolit?

firemní kancelář

Vlastně to není zase až takový problém. Nebo to přesněji řečeno není žádný problém. I když někdo nemá vlastní objekt, ve kterém by mohl firemní sídlo mít, může si takové sídlo hravě https://knihy.heureka.cz/hrave-o-zive-strave-eva-hajkova/%3Fs%3D6 zajistit. A to v budově někoho jiného, kdo mu to za úplatu umožní.

Lze totiž využít i virtuální sídlo, které spočívá právě v tom, že člověk osloví někoho, kdo mu to ve své dostatečně reprezentativní budově umožní. V takovém případě získává podnikatel svou firemní adresu v cizím objektu, plus se mu tu nabízejí některé další služby. A výhodou tu je to, že jde o docela levnou a snadno dostupnou záležitost. Podnikatel tu nemusí vhodný objekt shánět, nemusí do něj investovat značnou sumu, nemusí se starat o jeho chod. Prostě tu zaplatí pomalu jen pár korun a jeho podnik má sídlo. A může se začít s byznysem.