Ušijte si vlastní oblečení


Která žena dříve neuměla šít, jako by nebyla. V době, kdy nebylo možné vybrat si z tisíců kusů triček, kalhot a šatů, nebyla jiná možnost, než si koupit stroj a po vzoru ostatních hospodyněk se naučit šít. Kurzy šití se praktikovaly dokonce i ve školách.

Jak se trendy vracejí, stále více žen se vrací i k šití. Samo sebou, není příjemné, když ve své drahé, vytoužené sukni uvidíte další den kolegyni v práci. Pokud si oblečení ušijete, ušetříte peníze a také vytvoříte něco naprosto originálního.

stroj

Co budete potřebovat

·         Šicí stroj. Na začátku poměrně dražší investice, která se ale v průběhu let určitě vyplatí. Je také možné koupit si starší stroj, který vám majitel může poskytnout jen za odvoz.

·         Látku.Pokud se v materiálech nevyznáte, nechte si v krejčovství poradit. Zkušená švadlena vám s výběrem látky pomůže.

·         Krejčovskou pannuPokud hodláte šít nejen na sebe, ale i na dítě, je to skvělá volba. Model se vám nepohne a nastehujete si to, co potřebujete.

šití

·         Špendlíky

·         Ostré nůžky

·         Nitě

·         Papír na vytvoření střihu

·         Krejčovský metr

·         Křídu (nejlépe krejčovskou, lépe se maže)

 
Jak vytvořit střih

Nemusíte být krejčová, abyste dokázala ušít šaty. Na internetu (např. YouTube nebo stránka Pinterest) naleznete spoustu návodů i samotných střihů. Opravdu to není tak těžké. Některé střihy (např. z časopisu Burda) jsou placené, lze ale najít i verzi zdarma.

 
S čím začít

Pokud jste nikdy nešila, nezačínejte s kusy oblečení. Zkoušejte se naučit šít rovně na kusech nepotřebných látek. Později můžete zkusit ušít jednoduchou plátěnou tašku nebo polštář.

nbitě

 
Když mi šití stále nejde

Nevěříte-li si, že to zvládnete sama, nebo vám šití stále nejde? Svěřte se do rukou švadlen, které vás naučí, jak správně šít. Ve větších městech se můžete účastnit krátkodobých i dlouhodobějších kurzů a dostat tu správnou průpravu.

Ušijte si vlastní oblečení
4.3 (86.67%)3