Proč je bazénový tester pH a chloru tak důležitý?

K létu nesporně patří bazén. Ovšem aby nám voda v něm vydržela v dobrém stavu, je potřeba o něj pečovat. Jak ale poznáme, kdy je nutné zasáhnout? Asi nejčastější možností, kterou lidé využívají, je tester pH a chloru Chlorito. Ten můžeme v letní sezóně koupit prakticky v každém obchodě. Otázkou však je, proč je jejich používání důležité.

Odpověď je zde poměrně jednoduchá: ukáží nám, že je něco špatně, ještě předtím, než se to skutečně projeví na kvalitě vody. A také tím zjistíme, o jaký problém konkrétně jde a jak jej tedy můžeme napravit.

Testování pH se provádí proto, že přítomnost nejrůznějších mikroorganismů často mění kyselost vody. Díky tomu je tak můžeme včas detekovat. Navíc je zde i fakt, že změna pH se na vodě obvykle nijak neprojeví – nestane se zelenější nebo jinak zbarvenou. Testování je tedy jediný způsob, jak tento problém odhalit.

plavání v bazénu

Co se chloru týče, tak ten je důležitý v boji s řasami a sinicemi. Pokud je jeho obsah příliš nízký, mají tyto mikroorganismy volné pole působnosti. Nebude pak trvat dlouho, a voda získá zelenavý odstín. Pokud však odhalíme jeho nedostatek dříve, než začnou bujet, pak to můžeme včas napravit. A věřte, že v tomto případě je prevence rozhodně lepší.

Na druhou stranu, příliš vysoká hladina chloru také není ideální. Nesmíme totiž zapomínat, že se stále jedná o látku, která je pro nás jedovatá. Koneckonců, byla používána během první světové války jako bojový plyn. Dokáže snadno rozleptat plíce, což rozhodně není něco, co by chtěl někdo z nás zažít.

klasický venkovní bazén

Jistě, je značně nepravděpodobné, že bychom měli nějaké vážnější následky, avšak pravdou je, že by se nám pak mohlo po nějakou dobu hůř dýchat. A to rozhodně nikdo z nás nechce. Nehledě na to, že by snadno mohlo dojít i k podráždění kůže či například očí.

To vše jsou důvody, proč bychom měli vodu v našem bazénu pravidelně testovat. Je to rychlé, poměrně spolehlivé a budeme mít díky tomu klid na duši. A o to tu jde v první řadě.