Jak se vytváří u čištění koberců ceník

I dnes najdeme v mnoha veřejných budovách koberce. Jistě, v poslední době jsou mnohem používanější parkety či linoleum, především z důvodu jejich snadnější údržby. Avšak v mnohých, především kancelářských budovách, jsou koberce stále ještě často používány.

Je to především z estetického důvodu. Pomáhají dotvářet patřičnou atmosféru, která je mnohdy pro úspěch schůze rozhodující. Navíc nelze pominout ani jeho tepelně-izolační vlastnosti. Zajistíme tak, že pracovníkům nebude během dne chladno od nohou.

uklid8

To vše zní dobře. Můžeme se tedy ptát, proč se nepoužívají více. Odpověď je jednoduchá: hůře se čistí a je méně hygienický. Mnohem snáze se v něm drží špína. Zatímco linoleum či parkety stačí setřít, abychom se většiny nečistot zbavili, u koberce tomu tak není.

Avšak tím se firmy příliš nezabývají. Na tuto práci si najímají specializovanou úklidovou firmu. Ta jim garantuje, že jejich koberce udrží v čistém a hygienicky dobrém stavu, kdy jednak budou dobře vypadat, a zároveň nebudou představovat nadměrné zdravotní riziko.

uklid10

Je však jasné, že si za své služby nechají zaplatit. Mnoho lidí, kteří služby těchto firem využívají, se proto ptá, čím je tvořen u čištění koberců ceník. Přeci jen, částka obvykle nebývá nejmenší, a tak je nasnadě vědět, co vše si vlastně klient zaplatil.

V první řadě je to samotná práce. Člověk, který vám bude vaše koberce čistit, bude za svou práci chtít dostat mzdu. A tu samozřejmě zaplatíte vy, coby klient a příjemce služby, kterou poskytuje.

To však není vše. Dále je potřeba započítat i použité čisticí prostředky. Ani ty nejsou zadarmo, a zvláště ty na speciální druhy koberců mohou být velmi drahé. A nelze očekávat, že je firma bude platit ze svého. Výhodou zde je, že pravděpodobně nebude použita celá lahev, takže zaplatíte jen poměrnou část, která byla použita u vás.

V úvahu je třeba také vzít velikost čištěné plochy. Je poměrně velký rozdíl, když se uklízí v jedné malé kanceláři, nebo v celém patře velké budovy.

A pak zde samozřejmě máme zisk firmy. Protože o peníze jde přece až na prvním místě, že?