Dopřejte vaší pokožce pravidelný peeling

Je vaše pokožka mdlá, bez života? Pak to chce dopřát si kvalitní peeling, a to nejen obličeje, ale také komplet celého těla. Dopřejte si odpoledne jen samy pro sebe a udělejte něco pro vaši krásu.  Kvalitní peeling s obsahem obrušujících látek, jako jsou třeba různé typy zrníček nebo krystalků by se měl stát vaším dobrým společníkem a neměly byste na něj zapomínat.
káva na peeling
PEELING SI MŮŽETE VYROBIT TAKÉ Z DOMÁCÍCH SUROVIN
Pro peeling hned nemusíte běžet do drogerie. Hravě si ho totiž můžete vyrobit v pohodlí domova, ze snadno dostupných surovin, a to hned na několik způsobů. Jak tedy na to?
·         Kávový peeling – vhodný k použití na obličej. Stačí jen použít rozemletou zrnkovou kávu a smíchat ji třeba s odličovacím mlékem.
·         Cukrový peeling – stačí jen smíchat cukr se sprchovým gelem
·         Peeling z mořské soli – hrubou mořskou sůl stačí smíchat s olivovým olejem
·         Ořechový peeling – skvělý k použití na ruce. Namleté ořechy jednoduše smíchejte s vaším oblíbeným krémem na ruce.
Výhody pravidelného peelingu obličeje i celého těla:
Pravidelným jemným obrušováním kůže celého těla docílíte rozzářenější a jemnější pokožky, která tak bude zbavena nejen nečistot a nedokonalostí, ale také staré vrstvy poškozené kůže. Zároveň také vaše pokožka bude omlazená.
Důležité je ovšem při obrušování kůže dodržovat určitá pravidla, která se týkají frekvence a také způsobu použití na konkrétní části těla. Na jemnější kůži, kterou je například pokožka obličeje je nutné volit jemnější přípravky. Hrubší je vhodné naopak použít na zbytek těla. Pokožka by se také neměla „drhnout“, ale naopak jemně masírovat.
koupel v mléce
Jak často si dopřávat peeling?
Ovšem ani s peelingem by se to nemělo přehánět a neměl by se používat příliš často. Pak by se totiž mohlo docílit opačného efektu a kůže by se mohla poškodit. Peeling je vhodné používat 1x – 2x za týden, u citlivější pokožky méně.