Co nejdůležitějšího je třeba zařídit před svatbou?

Výběr místa svatby

Vybrat místo na svatbu není někdy vůbec lehké. Projděte si v duchu lokality z vašeho okolí, které by se vám zamlouvali či zkuste najít tipy an internetu. Na různých diskusních fórech se i některé nevěsty ohledně výběru místa radí a najdete tam určitě spoustu doporučení. Se zamluvením místa neotálejte, některé oblíbené lokality mají zamluvené termíny i na rok dopředu.

Rezervace svatby na matrice

Jakmile budete mít rozhodnutý pevně datum svatby a potvrdí vám ho i na vámi zvoleném místě, kde se bude svatba odehrávat, nezapomeňte si zarezervovat tento termín i na příslušné matrice.

šaty

Svatební oznámení

Víte datum, víte kde, teď už vám nic nebrání v tom vytvořit a rozeslat svatební oznámení vybraným hostům. Rozhodně to udělejte s dostatečným předstihem, aby si všichni svatební hosté vyhradili na vaši svatbu čas a zařídili věci kolem toho spojené. Svatební oznámení by mělo odrážet osobnost budoucích novomanželů a styl, ve kterém se bude svatba odehrávat. Svatební oznámení http://www.goldpress.cz/produkty/svatebni-oznameni/ vám dá na výběr z desítek stylových svatebních oznámení, kterými se můžete inspirovat.

Šaty pro nevěstu, oblek pro ženicha

Ani se šaty se nevyplatí otálet. Pokud si je budete půjčovat, může se stát, že vaše vysněné šaty bude mít na konkrétní termín zarezervovaná jiná nevěsta. Pokud si je budete nechat šít, nemůžete se spoléhat, že to švadlenka stihne na poslední chvíli. S oblekem pro ženicha je to stejné.

Zábava na svatbě

Rozvrhněte si program, který se bude na svatbě odehrávat a zařiďte vše potřebné. Budete mít kapelu, nebo DJ? Zvolíte nějakou formu pódiové zábavy, jako kouzelníka, baviče či podobně? Chcete mít jako vyvrcholení své svatby ohňostroj? Dáváte přednost svatebním hrám se všemi hosty? I tohle všechno si musíte rozmyslet a zařídit ke zvolené zábavě všechno, co bude potřeba.

Jídlo

Jídlo je jeden ze zlatých hřebů svatby, aspoň pro některé svatebčany. Pouvažujte o celkově zvoleném menu a berte v potaz, pokud víte, že někdo ze svatebčanů je vegetariánem, veganem či má nějaká dietní omezení. Většinou jde jídlo zajistit na místě, kde se svatba bude konat. Zajistěte si také svatební dort a jeho odvoz na místo konání svatby.

prsteny

Prsteny

Bez těch by svatba nemohla být. Uvědomte si, že budete obroučku nosit po zbytek života, a zohledněte to ve svém výběru.

Tohle jsou základní věci, které musíte před svatbou zařídit, ale zdaleka to není všechno. Musíte ještě zvážit odvoz na svatbu snoubenců i svatebčanů, ubytování, dekoraci, kadeřníka, kosmetičku, svatební cestu…je toho opravdu hodně, co je třeba udělat. proto přejeme všem nevěstám pevné nervy ale hlavně – nenechte se strhnout nervozitou a nebojte se říct si o pomoc. Svatba má být váš nejšťastnější den v životě.