5 rodičovských superschopností


1.      Jsou v práci brzy
Ať už proto, že jejich dítě s železnou pravidelností vstává v pět čtyřicet pět, nebo proto, že škola i školka začínají v osm, rodiče mívají jen jen málokdy zpoždění. Odpoledne sice nervózně pokukují po hodinkách a vyrážejí úderem páté, ale díky jejich včasnému startu za nimi denně zůstane kus práce.

superhrdina v košili.jpg
2.      Multitasking
Kdo někdy zažil situaci, kdy se snaží přebalit jedno dítě, zatímco další mu chce povídat o svém dni ve školce (měli k obědu lívance, víc z něj bez použití nelegálních výslechových metod nevytáhnete) a to třetí se dožaduje nakrájení jablka, tak bude jistě souhlasit, že zvedat zároveň telefon, vařit si do toho třetí kávu a ještě plánovat termíny vlastně není taková věda.
holčička u pc.jpg

3.      Mistři vyjednavači
Rodiče mají vyjednávací schopnosti srovnatelné se špičkovými policejními experty, a sebeovládání dalajlámy. Kde je získali? Chcete-li si to vyzkoušet, vezměte jedno průměrné tříleté dítě, a zkuste jej přesvědčit, že do únorových mrazů nemůže vyrazit v letních šatech a bačkorách, a na dovolenou v červenci do Chorvatska s sebou nepotřebuje zimní bundu. Garantujeme vám, vyřizování stížností se bude zdát jako procházka růžovým sadem

4.      Vydrží poslouchat
Rodiče musejí někdy přežít přehrávání toho samého filmu, písničky nebo třeba i reklamní znělky patnáctkrát za sebou a nezbláznit se, či příčetnost alespoň předstírat. Vydržet poradu marketingu v pátek odpoledne je vedle toho těžká pohoda.
stavební dělník se synem.jpg

5.      Nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř
Stoicismus a přijetí nevyzpytatelnosti osudu jsou základní výbavou každé matky a otce. I v situaci, kdy je kancelář v plamenech a v dálce se zjevují čtyři jezdci apokalypsy, máma s tátou zůstávají klidní, protože vědí, že mohlo být i hůř. Místo plamenů to mohl být voňavý sliz a jezdci apokalypsy mohli přijet na jednorožcích, třeba.