Omlazení v kelímku

 Čištění
Alfou i omegou zdravé pleti je její vhodné čištění. Pravidelně odstraňovat je nutné nejen make-up, ale i odumřelé buňky a potní maz. Ideálním pomocníkem je micelární voda, která pleť zbaví nežádoucích nánosů jemně a efektivně.
česání kartáčem.jpg
·        Micelární voda 3 v 1 s heřmánkem značky Green Pharmacy bojuje proti podráždění, zklidňuje a hydratuje. Koupíte v lékárnách Dr.Max za 129,- Kč.
Čas od času je třeba jít na to malinko razantněji a dopřát si vhodný peeling. Pleť se rozzáří a hloubkově vyčistí, takže pak lépe absorbuje další pečující přípravky.
·        Gommage peeling s jeřabinovým olejem a práškem perel značky Syncare pleť důkladně vyčistí a omladí. Koupit můžete v internetovém obchodě Folly za 318,- Kč.
Masky
Ve vašem protivráskovém arzenálu by neměla chybět ani vhodná pleťová maska. Fungují jako okamžitá „injekce“ účinných látek a pleť okamžitě vypnou, zjemní a rozjasní. Vybírat můžete například mezi krémovými či slupovacími, velkým hitem jsou pak masky plátýnkové, kdy si na oblast obličeje přiložíte jemné plátno nasáklé účinnými látkami.
Bohatý výběr je i v obsahu účinných látek. Je libo maska z rajčátek, jílu nebo hlemýždího slizu? Výhodou je, že většinu masek lze zakoupit v malém balení, určeném k jedné aplikaci, takže je lze prakticky bez větších investic libovolně střídat.
·        Enjoy Vital-Up Time Lift Up Mask, značka Mizon je plátýnková maska určená k probuzení unavené, ochablé pleti a boji proti vráskám. K dostání v e-shopu Koreankosmetika za 99,- Kč.
krémy na obličej.jpg

Krém
Naprostou samozřejmostí, a to nejen pokud jde o boj proti vráskám, by mělo být každodenní používání pleťového krému. I v této oblasti najdeme mnoho rozdílů jak v konzistenci, tak i obsahu účinných látek.
Ke zvážení je i to, zda si pořídit denní a noční krém, nebo některý z krémů univerzálních, které lze používat přes den pod make-up, ale i v noci.
·        Pleťový krém s medem Skin Naturals značky Garnier lze používat jako denní i noční krém a funguje i jako pleťová maska. Koupíte v DM drogeriích za 159,- Kč.