Jak si splnit sen o vlastním bydlení

Ještě v celkem nedávných dobách nebyl takový problém postavit si svůj dům, nebo si po prarodičích např. dům zrekonstruovat. Od té doby tolik času sice neuplynulo, ale v dnešní době sen o bydlení vlastním, nelze jen tak snadno změnit v realitu.

Pokud jste se rozhodli postavit si dům nebo si koupit dům starší a nechat si ho zrekonstruovat, zcela jistě nejprve zhodnotíte své úspory, už tam můžete dojít k závěru nebo je Vám předem jasné, že z těch to nepůjde, ale máte přece již roky svůj účet v bance, tak proč se nezajít zeptat na podmínky hypotéky, Vy osobně si můžete myslet, že máte dostačující příjmy, ale banka může být jiného názoru, a žádost Vám zamítne, a nastává situace – co nyní?
velký dům ilustrace

Možnosti máte dvě – buď se svého snu vzdáte, nebo si z odmítnutí nebudete nic dělat, a pokusíte se pátrat ještě po dalších možnostech, jak hypotéku získat.

Jedna z možností se Vám nabízí u nebankovních společností, ne u těch, které poskytují rychlé půjčky do výplaty, kde se jedná o nízké částky na krátkou dobu, ale vyberete si takovou, která poskytuje i hypotéky, najdou se mezi nimi dokonce i takové, které poskytují hypotéky bez doložení příjmů.
spočítejte si hypotéku


Nebankovní hypotéka bez doložení příjmů existuje, a je dobře dostupná, je v tom případě ale nutné mít alespoň ručitele, který již nějakou nemovitost vlastní.

Proto je možná lepší vybrat si společnost, kde příjmy doložíte, ale u nebankovních společností máte větší šanci, že Vám hypotéku schválí, než v bance, a navíc jsou nebankovní společnosti mnohem rychlejší při vyřizování administrativních záležitostí, takže peníze můžete mít na účtu už do druhého dne od podání žádosti, kterou si navíc můžete podat on-line z pohodlí domova, a nemusíte ani nikam chodit, podmínky splácení hypotéky od nebankovní společnosti jsou v dnešní době srovnatelné s bankami, takže se není čeho obávat, pokud budete řádně a včas platit své splátky.