Jak se připravit na první dítě

V dnešní době máme okolo sebe víc informací, než bychom potřebovali, kromě toho dostáváme spoustu nevyžádaných rad. Internet na nás valí spoustu zboží, ve kterém se snažíme zorientovat, jestli ho vůbec potřebujeme. Různé reklamy a sociální sítě se nás snaží zpracovat, že bez toho všeho snad ani nemůžeme vychovávat dítě . Jak tedy na to?
mininko s tatínkem

Nejdůležitější samozřejmě je, aby se děťátko narodilo zdravé. Určitě není zbytečný reklamní trik užívat kyselinu listovou. Tu byste měla začít doplňovat alespoň tři měsíce před otěhotněním, zabraňuje vývojovým vadám, hlavně rozštěpům plodu.

V těhotenství řešíte výbavičku. Dnes trh nabízí spoustu zboží, na internetu jsou různé verze seznamů, co všechno potřebujete. Vězte, že v podstatě nepotřebujete skoro nic. Každému vyhovuje něco jiného, ať už jde o oblečení, pleny nebo kosmetiku. Pořiďte si jen základní věci a vyčkejte, co budete doopravdy potřebovat, až se miminko narodí.

Pokud jste rádi připravení, navštivte nějaký předporodní kurz, kde se naučíte pravidlům manipulace s miminkem nebo něco o kojení. Kvalitních informací není nikdy dost.

Když se dítě narodí, najednou zjišťujete, že na všechno mají všichni v našem okolí vyhraněný názor. Ať už jde o kojení, umělou výživu, nošení v šátku, spaní v jedné posteli nebo používání látkových plen. Snažte se názory ostatních ignorovat, řešte vše s lékařem a dejte na svoji intuici!
veselé mimčo

Je důležité najít si dobrého pediatra. Věnujte jeho hledání čas, protože pediatři zpravidla novorozence přibírají, pokud byste ale později chtěli lékaře změnit, už je to složitější.

Neporovnávejte svoje dítě! Každé dítě je opravdu jiné a každé je šikovné na něco jiného. Maminky svoje děti často vzájemně srovnávají a zbytečně se tím stresují.

U prvního dítěte mají rodiče tendence brát vše až moc vážně. Věřte, že každé horší období jednou skončí, ať už jde o časté buzení nebo růst zubů. Netlačte zbytečně na pilu. Pokud dítě neustále vysazujete na nočník, ale ono nespolupracuje, dejte mu ještě čas. Není na to připravené a pro vás je to jen práce navíc, věřte, že stejně jako všechny ostatní děti, i to vaše se to naučí.