Dárky pro známé či příbuzné? Blýskněte se před nimi svou originalitou

Určitě se nám dárek pro nejlepší kamarádku vybírá snáz, než pro sestřenici našeho manžela. Proč? Se svou kamarádkou trávíme spoustu času a známe ji mnohem lépe. Naopak se vzdálenějšími příbuznými a známými se vidíme několikrát za rok a mnohdy nám unikne, co mají a nemají rádi. Jak nad tím vyzrát? Máme pro vás pár užitečných rad.

Něco k snědku

Dárky, které se dají sníst, ocení nejen muži ale i leckterá žena. Můžete vytvořit dárkový koš, ve kterém budou různé speciality, jako jsou například olivy, tresčí játra, ovocné kompoty, čokolády, sušenky ke kávě a podobně. Téměř každá rodina ocení sklenici medu, a pokud víte, že med milují, zkuste je obdarovat ochuceným medem či ořechy v medu nebo jinou sladkou specialitou.

domácí_koňak

Jako dárek se hodí i lahev dobrého pití, ať už to bude koňak, víno či klasický vaječný likér. Dokonce můžete vlastní vaječný koňak vyrobit a obdarovat jím své známé, určitě nepohrdnou a Nového roku se pravděpodobně nedočká. Pokud máte napečené perníčky a umíte je ozdobit, můžete je zabalit do celofánu a darovat je jako milou maličkost například svým kolegyním v práci nebo kamarádkám z jógy. Dárek, který chutná, je prostě k nezaplacení.

Ukažte svou nápaditost

Nejhorší je podle mého názoru dárek vymyslet. Přeci jen každý rok dávat známým vánočního andílka či svíčku není příliš originální. Zkuste se zamýšlet už v září, co by jim udělalo radost, a pokud uvidíte někde na trzích cokoliv originálního, co se vám bude líbit, kupte to nebo si alespoň napište ten nápad. Věřte, že před vánoci to oceníte.

originální_šperk

Pokud se vaše teta ráda parádí, vyberte ji originální šperky Katiakolinger.cz, pokud vaši známí budují zahradu, kupte jim zahradní nářadí a pokud jste si všimli, že manžel vaší sestřenice miluje animované hrdiny, pořiďte mu originální kousek oblečení s Batmanem. A pobavte se i s kamarádkami, co kupují svým příbuzným a známým a nechte se inspirovat.